Platinum PNB 35000 Özel Seri Century Shiun Dolma Kalem
Platinum PNB 35000 Özel Seri Century Shiun Dolma Kalem
Platinum PNB 35000 Özel Seri Century Shiun Dolma Kalem
Platinum PNB 35000 Özel Seri Century Shiun Dolma Kalem
Platinum PNB 35000 Özel Seri Century Shiun Dolma Kalem

Platinum PNB 35000 Özel Seri Century Shiun Dolma Kalem (PBN0225)

Fiyat : ₺4.599,99(KDV Dahil)

Platinum PNB 35000 Özel Seri Century Shiun Dolma Kalem

 

Fuji Shunkei serisinin dördüncü baskısı #3776 Century Shiun'dur. Mor bulutların ya da Japonca'da shiun'un eski zamanlardan beri uğurlu bir işaret olduğuna inanılıyor. Yüzyıllar boyunca insanların taptığı Fuji Dağı'nın çevresinde beliren bu şans bulutları, tüm alanı mor renklere boyar. Yeni bir çağın başlangıcını müjdelermişçesine büyük bir neşeyle dolu böylesine muhteşem bir görüntü, yeni dolma kalemde ifade ediliyor. İnce bir bulut tabakasını betimleyen gövde üzerindeki girift desen, detaylı bir faset kesimle oluşturuluyor. Sanki gökten yeryüzüne parlıyormuş gibi bulutlardan yayılan ışık huzmelerinin görüntüsünü yeniden üreten ışığın derinliğini ve kırılmasını üretir. Kalemin tepesine Fuji Dağı'nı andıran bir parça yerleştirilmiştir ve dağı mor renklerle kuşatmıştır. Kapak halkası ayrıntılı üç boyutlu harflerle dekore edilmiştir. Yeni dolma kalem, dünya çapında sınırlı sayıda 3.776 adet olarak pazarlanmaktadır ki bu, Mt.'nin metre cinsinden yüksekliğidir. Fuji. Her kalem, kazınmış bir seri numarası ile birlikte gelir.

Orijinal #3776 serisi, “Mr. Dolma Kalem”, Platinum Pen Company'deki tasarım ekibi ile birlikte. Amaçları basitti: ideal dolma kalemi yaratmak. #3776, 1978'den başlayarak halkın kullanımına sunuldu. #3776, Mt.'nin metre cinsinden yüksekliğini ifade ediyor. Fuji, Japonya'nın en yüksek ve en güzel zirvesi.

Yenilikçi kapak, mürekkebin kalemde kurumasını önleyen benzersiz bir "Kaydır ve Kapat" mekanizması içerir. Bu arada, yeniden tasarlanan uç ve besleme, mürekkep akışını düzenler. 1919'da kurulan Platinum Pens, şimdi tam bir asırlık başarıya yaklaşıyor. #3776 “Yüzyıl” bu yaklaşan yıldönümünü kutluyor ve Platinum Pens'in teknolojik yenilik geleneğini sürdürüyor. Platinum Pens ile yazma zevki ve güzel yazı gereçlerinin kullanımı her zaman gelişecektir.

Dolma kalem 14 ayar altın uca sahiptir ve Platin dönüştürücü veya mürekkep kartuşları kullanır, ancak özel Mürekkep Kartuşu Adaptörü ile Standart Uluslararası mürekkep kartuşlarını kullanmak da mümkündür.

 

1919'da Shunichi Nakata, daha sonra “Platinum Dolma Kalem Şirketi” olarak bilinecek olan dolma kalem işine başladı. Japon markası, dünyanın en iyi dolma kalemlerinden bazılarının üretildiği efsanevi Nakaya dolma kalem markasıyla yakından ilişkilidir. Bu uzmanlık, Platinum'un kendi kaliteli yazı gereçleri serisine de girer.